top of page

Nechejte se okouzlit krásou Kapverd, ostrovů Zeleného mysu vulkanického původu.

Pohostinnost a srdečnost místních obyvatel, překrásné pláže, vynikající kuchyně, kulturní památky i dechberoucí příroda, to je jen malý výčet důvodů, proč jako cílovou destinaci vašeho druhého domova zvolit právě Kapverdy.

Kapverdské ostrovy jsou ideální volbou pro všechny, kdo vyhledávají relax v exotickém prostředí, nekonečné bílé pláže a azurově modrý oceán. Zkrátka pro ty, kteří hledají klid v tropickém ráji. Souostroví deseti větších a několika malých ostrůvků v Atlantickém oceánu nabízí obrovskou rozmanitost. Jedinečnou přírodu, dlouhé písčité pláže, širokou nabídku vodních sportů a celoročně slunečné počasí. Počasí Kapverdských ostrovů  je mimořádně příjemné, s celoročními teplotami 24–29 °C. Díky vanoucím větrům tu ale nikdy není úmorné vedro.

Možnosti pořízení nemovitosti na Kapverdách mohou být atraktivní pro mnoho lidí z důvodu stabilního politického prostředí, stálého klimatu, exotického prostředí a rostoucího turistického průmyslu na těchto ostrovech.

 

Investice do nemovitosti na Kapverdách může být dobrou příležitostí pro ty, kteří hledají stabilní a perspektivní trh s nemovitostmi s potenciálem pro budoucí růst a zhodnocení investice.

Kapverdy jsou ideální místem na aktivní dovolenou i prázdninový relax na pláži.

Ostrov s dokonalými plážemi s bílým pískem a průzračným mořem lákají k vodním sportům všeho druhu. Hlavně potápění, Žraločí zátoka (Bahia das Gatas) na východě ostrova Boa Vista je vyhlášenou šnorchlovací lokalitou.

Mezi další vodní sporty rozhodně nechybí surfing, windsurfing, velkým lákadlem je parasailing a kitesurfing a také rybaření.

 

Na ostrově Sal jsou vyhledávané solné doly, které mají léčivé účinky.

Na milovníky golfu čeká na ostrově Sal hřiště Viveiro Golf & Country Club.

Pro milovníky pěší turistiky je ideální věčně zelené nádherné horské pásmo Serra da Malagueta na ostrově Santiago. Pico de Fogo, ohňová hora plná života láká k výšlapu na sopku (sahá do výšky 2 829 m.n.m.)

 

Karety na Boa Vista – pláž Ervatão je třetím nejdůležitějším hnízdištěm želvy karety na světě.

Cidade Velha – první město ostrovů, postavené Portugalci v roce 1462. Odtud začalo osidlování ostrovů a prosperující obchod s otroky. Je to také jediný kapverdský příspěvek do seznamu světového dědictví UNESCO. Leží na ostrově Santiago.

bottom of page